Obraz "Biały Kruk"

Obraz nosi nazwę ”Biały Kruk.

WYPRAWA W GŁĄB.

Pamiętacie kochani świąteczne bombonierki w kolorowych pudełkach z okienkami? W każdym okienku była ukryta pralinka. Ile frajdy sprawiało nam wszystkim otwieranie okienek i słodka niespodzianka. Nigdy nie wiadomo jaka pralinka kryła się w środku.
Malując obraz dla następnego chłopca pomyślałam o świątecznym, ważnym i wspaniałym nastroju. Na myśl przyszła mi taka właśnie bombonierka z okienkami. Za chwilę napłynęła myśl- wyprawa w głąb ziemi- po ważne, niespotykane, cenne rzeczy, wydarzenia. Wyprawa po „Białe Kruki”. Cenne, bo rzadkie, trzeba włożyć pracę aby je odnaleźć, być cierpliwym i nieustającym w postanowieniu odnalezienia czegoś niezwykłego.
Niezwykły błękitny motyl, bohater filmu o tym samym tytule no i chłopiec, który wiedział, że w Ameryce południowej znajdzie go i nacieszy nim oczy. Niezwykły widok cennego, bo niespotykanego i rzadkiego motyla, uzdrowił jego ciało. Zaspokoił potrzeby.
Chłopiec, dla którego malowałam obraz, to Biały Kruk tego świata. Niezwykły i dlatego będzie podążał w głąb ziemi w poszukiwaniu tego, co na co dzień nie widoczne. Pełen pasji, świątecznego nastroju, liczy na niespodzianki życia. Wybredny, kocha domki na drzewie i niezwykłe wydarzenia…..słyszę pisząc te słowa piękną kolędę - Cicha noc, święta noc………
Niebieski chłopiec, przyciągany przez wszystko co niezwykłe, ukryte dla zwykłych oczu, a dla niego niezwykle wartościowe.
Biały Kruk tego świata, niezwykłą opowieść przyszedł nam dać. Pod tym, co widoczne kryje się jeszcze to, co najpiękniejsze i nie widoczne, tylko odczuwalne. Pan wielkiego majestatu!.

Pozdrawiam wszystkich.