Obraz "Hawajka"

Obraz nosi nazwę ”Hawajka.

Obraz dla Natalii…..

Czy wiesz, że jesteś piękną kobietą?
Zaopiekowaną energią Ziemi.
Boginią stworzoną z ludzkiego ciała i z połączenia oddechu Ziemi.
Nie masz się czego bać.
Czerp w zamian energię, siłę i odwagę do życia z Ziemi i jej płodów. Łącz się w medytacji ze wszystkim, co cię wzmacnia, co jest energią twoich duchowych korzeni.
Łącz się ze świętymi dla ciebie roślinami( bambusem, strelicją- rajskim ptakiem).
Łącz się z kulturą Polinezji i jej rozumieniem życia. Pochodzisz z takiej części kosmosu, gdzie istoty miały podobną do niej świadomość. Otaczaj się wzorami, symbolami, która przypomną ci o twoim kosmicznym pochodzeniu. Spirala,jest twoją energią, która doprowadzi cię do równowagi i połączenia ze sobą tą pierwotną.
Jesteś kolorowym, zmysłowym rajskim ptakiem. Kobietą mądrą, dającą życie. Kamienie wulkaniczne na szyi, wydobywają moc i siłę twojego wewnętrznego wulkanu. Dbaj o ciało, dając mu ciepło. Potrzebujesz słońca, nagości i owiania ciepłą bryzą. Potrzebujesz spokoju i gąszczu świętych dla siebie roślin.
Ty jesteś bambusem, spiralą i strelicją
Tylko o tym zapomniałaś. Podłączona pod puste prawdy i cudze myślokształty straciłaś kontakt ze swoją prawdą. Już czas odzyskać swoje prawdziwe JA.

W Chinach bambus jest symbolem długiego życia, a czasem drogi życia, na której powinna przeważać elastyczność, wytrzymałość, cierpliwość i nieustępliwość.
Na Wschodzie, stanowi nieodłączny element prastarej filozofii regeneracyjnej,
opartej na trzech hasłach: „oczyszcza – żywi – wyrównuje”. Wedle niej każdy,
kto wchodzi w jakikolwiek kontakt z bambusem, wstępuje na drogę wewnętrznej
równowagi, przenoszącej się na fizyczność, stany emocjonalne i duchowe.
Szczęśliwy Bambus pochodzi z południowej Azji, gdzie prawie od czterech tysiącleci jest symbolem szczęścia. W języku chińskim nazywany jest Fu Gwey Zhu, co znaczy: bogactwo, energia, bambus. Symbolikę tej rośliny często wykorzystuje się w praktykach Feng Shui.
W Japonii symbolizuje czystość.

Strelicja królewska, ze względu na kształt swojego niezwykłego kwiatostanu nazywana rajskim ptakiem, symbolizuje wytrzymałość, zmysłowość i ekscentryczność. Kwiaty pełne seksapilu, piękne, kuszące, rozbudzające zmysłowość.
Spirala- Spirala jako ornament ma związek z panującym w neolicie matriarchatem oraz kultem płodności i kultem bogini-matki. Symbol wykorzystywany w rytuałach związanych z Matką Ziemią. Na terenie Azji Mniejszej ornament spiralny mógł też symbolizować wodę, którą kojarzono z urodzajem, co z kolei miało wielkie znaczenie do podtrzymywania życia. Wzory spiralne wykorzystywane były często w sztuce kreteńskiej do ozdabiania dzbanów na wodę.
Spirala jest symbolem dążenia do samopoznania i przejścia na wyższy poziom świadomości.

Czy wiesz, że jesteś piękną kobietą?
Zmysłową, pełną, zaopiekowaną energią Ziemi
.

Kocham podziwiać !!!!

Pozdrawiam wszystkich.