Obraz "Soczysta pomarańcz"

Obraz nosi nazwę ”Soczysta pomarańcza.

Obraz dla Agnieszki...

Nigdy nie zapominaj o całości. Nie wyrywaj z kontekstu niczego, co dotąd oglądałaś w wyrywkach.
Ukochaj, przytul składowe całości na różnych etapach zrozumienia.
Pokochaj uważność, która poprowadzi cię do globalnego myślenia i rozumienia rzeczywistości, jako dość rozległej, szerokiej i wysokiej struktury.
Popatrz - zanim powstanie ten piękny, smaczny i soczyście pomarańczowy sok z pomarańczy, najpierw jest ogród, w nim drzewo, na nim owoc- cały, liście, rosa na liściach, pomarańcza rozpołowiona, cząstka, plasterek…….
Ćwicz się w uważności widzenia całości.
W związku z tym stań tam, gdzie jesteś i rozejrzyj się ile jest zawarte właśnie w tej chwili pięknych składowych, kiedy patrzysz na obraz i czytasz do niego opis.
Zapomnij o rozwoju, o ciągłym posuwaniu się do przodu, zdobywaniu. Zwróć uwagę na to, co już masz w tej chwili. Jeszcze tylu elementów, które się na nią składają nie zauważasz. A to, że nie zauważasz, oddala cię od radości życia, które wydaje ci się płaskie, czasem nudne.

Usiądź spokojnie, weź sok i popatrz przed siebie dłuższą chwilę i nasyć umysł, ciało oraz duszę właśnie tą chwilą.
Zobacz ile radości, smaków i kolorów się w niej zawiera.

Pomarańcza, owoc stworzony do dzielenia, symbol soków życia, słodyczy, witalności, energii, radości, optymizmu, spełnienia marzeń, kreatywności, pracowitości, nie pojawiła się na obrazie przez przypadek. Określa bowiem właściwą twoją naturę. Obdarzającą innych takim właśnie podejściem do życia, jak pomarańcza obdarza wielu swoimi cząstkami.
Gdzie się podziała ta kobieta w kolorowej sukience w wirujące kolorowe koła, mająca czas na delektowanie się radością życia.

O jest, wróciła, słucha Smooth Jazz Music z sokiem w ręku. Ma sukienkę w kolorowe koła, które są symbolem:
nieskończoności, absolutu, wieczności, doskonałości, wewnętrznej jedności, harmonii, równowagi, precyzji, kompletności.

Kiedy nauczysz się uważności w oglądaniu zewnętrznego świata, nauczysz się widzenia w sobie wielowymiarowości, różnorodności , doceniania siebie i radości z przebywania ze sobą w różnych swoich odsłonach.

Smacznego życia.

Kocham podziwiać !!!!

Pozdrawiam wszystkich.