Obraz "Brama"

Obraz nosi nazwę ”Brama.

Obraz dla Emilii...

BRAMA.

Brama do innego życia, bardziej szczęśliwego, pełnego, zadowalającego.
Brama do romantycznych wzlotów, do miłości i niecodziennego przeżywania codziennych, prozaicznych czynności, nieco znudzonych, pokrytych pyłem niezadowolenia.
Brama do czegoś magicznego, intuicyjnego.
Wejście do ciekawych przestrzeni swojego życia.
Do Bosa-Nowy życia. Do brazylijskich rytmów muzyki i ruchów ciała. Do ciepła odkrytego w sobie. Do romantycznych, pachnących różą myśli.
Do wewnętrznej malutkiej dziewczynki, która zawsze podążą poza horyzont przekonań innych na jej temat.
Spokojnie bujając biodrami, nonszalancko, ma nieco w głębokim poważaniu obowiązki, naukę, posłuszeństwo. Odważnie kroczy do przodu w czerwonym kapeluszu, w rytm gorącej muzyki, która w głowie jej gra.
A tak na poważnie, ciało, umysł i dusza chce poczuć taki klimat swojego życia i chce wybrać się w podróż, tam gdzie lazur morza, gdzie czerwono-różowy kostium i gdzie romantyczny kapelusz to nic nadzwyczajnego.
Kiedy wydaje nam się, że z nami i z naszym życiem jest wszystko OK, to znak, że nie jesteśmy wrażliwi na swoje potrzeby. Staramy się sami przed sobą ukryć nasze własne pragnienia i komunikujemy światu, że wszystko w porządku.
Od dziś nie rób tego, w zamian opowiadaj zaufanym uszom, które wesprą pomysły, jak i gdzie pojedziesz, czego doświadczysz i czego pragniesz.
Mów, komponuj słowami swoją przyszłość. Niech będzie żywa. Nie mów już nigdy, że jest OK. To magiczne słowo wydawać by się mogło, że jest OK, ale ono powoduje, że stajemy w miejscu, no bo jest OK, i nie idziemy w ciekawości poznawania, więcej i więcej.
OK, to stan stagnacji a opowiadanie o swoich marzeniach, pragnieniach, to życie, wartkie jak strumień. Ono poniesie cię tam, gdzie brama romantycznej przygody.
- Co słychać?
Ciśnie się na usta- w porządku- ale tym razem odpowiedz
- planuję wielki skok na życie!

Czujesz różnicę między tymi zwrotami?
- w porządku.
- planuję wielki skok na życie!

W którym jest wartkie życie ?

Kocham podziwiać !!!!

Pozdrawiam wszystkich.